Pirīts ir 2024. gada akmens

Pirīts izskatās kā zelts, tas ir dzelzs disulfīds, dzelzs vai sēra katls. Kad pirītu triec ar tērauda priekšmetu, izdalās dzirksteles. Nosaukums pirīts cēlies no grieķu vārda “pyros”, kas nozīmē “uguns”. Pirītam ir misiņdzeltena krāsa, raksturīgs metālisks spīdums, un tas atgādina zeltu. To mēdz sajaukt ar zeltu. Tā radās tā iesauka “muļķa zelts”. Īstais zelts ir mīkstāks par pirītu, un tam ir lielāks blīvums. Pirits spēj saskrāpēt stiklu, bet naža asmens uz pirīta virsmas skrāpējumus neatstāj.

Pirits var rotāt jebkuru minerālu kolekciju. Pirīta dzīslām var būt kubisku, dodekaedrisku vai oktaedrisku kristālu forma. Tās ir ģeometriskas figūras, Platona ķermeņi, no kuriem veidojas dzīvība, materiālā pasaule un Visums. Šī kristāliskā struktūra veicināja to, ka pirītu godināja visdažādāko kārtu alķīmiķi, burvji un burvji, burvji un šamaņi. Piritam labi kalpoja tas, ka karsējot izdalās sērskābe. Ir arī plakani pirīta mezgliņi, kas sastāv no plāniem pirīta kristāliem, kas no viena centra izkliedēti stariem. Tos sauc par “pirīta sauli” vai “pirīta dolāru”.

Pirits nav rets minerāls, to var viegli iegādāties jebkurā minerālu veikalā. Bet jums ir jāmeklē skaisti eksemplāri. Pirītu iegūst Vācijā, Spānijā, Norvēģijā, ASV, Francijā, Zviedrijā, Azerbaidžānā, Armēnijā, Krievijā (Urālos). Pirits ir bieži sastopams minerāls Zemes garozā. Virsmā tas bieži oksidējas līdz limonītam. Tā kā pirīts satur daudz dzelzs, to nekad nav izmantojuši kā dzelzs rūdu. Pirtītu maz izmanto juvelierizstrādājumos, taču esmu redzējis no tā izgatavotas skaistas rotaslietas, kā arī iegādājies pērlītes un piespraudes.

Dažās tradīcijās pirīts tiek uzskatīts par Marsa akmeni, kas piešķir tam kareivīgumu un agresiju. Citās tradīcijās tas tiek uzskatīts par biznesa un naudas akmeni, kas piešķir tam spēju atrast bagātināšanās iespējas. Pirits var saturēt zeltu mikroskopisku ieslēgumu veidā.

Pirīta izejvielas izmanto sēra, sērskābes un dzelzs sulfāta ražošanai. Tagad tas nav ekonomiski efektīvi. Pirits tiek izmantots dažās ierīcēs kopā ar citiem minerāliem, lai vadītu strāvu tikai vienā virzienā. Fosilo dzīvnieku kaulos, gliemenēs un moluskos pirīts var aizstāt organiskos audus. Akmeņos pirīts var sastopams fenokristālu, spīdīgu graudiņu vai skaistu agregātu veidā.

Pirits cilvēkam ir pazīstams jau sen, to izmantoja dažādiem mērķiem, bet visvairāk – uguns kurināšanai, izmantojot arī krameni. Tā dzeltenā spīduma un līdzības ar zeltu dēļ pirītu izmantoja lietussargu galu, sprādzes un pogu izgatavošanai. Arheologi senajos apbedījumos ir atraduši pirīta spoguļus un rituālos priekšmetus. Pirita spoguļi joprojām ir populāri šamaņu vidū, un tos piekarina pie kakla sirds čakras rajonā. Burvji izmantoja pirītu, lai izsauktu garus, iemetot pirīta gabaliņus ugunī.

2024. gada akmens – enerģijas

2024. gadā pirīts simbolizē aktīvu pārmaiņu, uzņēmējdarbības un personīgās izaugsmes enerģiju dažādās dzīves jomās: finanses, attiecības, veselība, izglītība u. c.

Pirits un nauda
Nauda daudziem būs galvenais mērķis. Pēc tās tieksies cilvēki un valstis, ar visu varēs tirgoties. Pastāvēs jauni naudas apmaiņas veidi starp cilvēkiem un valstīm. Finanšu kontrole kļūs stingrāka. Dažas bankas pārstās pastāvēt, bet atvērsies jaunas finanšu struktūras. Naudai jākļūst par cilvēces kosmiskās lojalitātes mērauklu.

Pirits un attiecības
Attiecības var būt vērstas uz kopīgu labumu un mērķu sasniegšanu dažādos līmeņos. Bet caur naudu šeit ir vieglāk izprast garīgos mērķus. Stiprināsies alianses, kurās ir interese nopelnīt. Sāks veidoties jauna veida partnerattiecības bez spriedumiem un manipulācijām, kuru pamatā būs brīvība un savstarpējs atbalstījums attīstībā.

Pirits un veselība
Pirīts uzlabo katra indivīda un sabiedrības enerģiju. Var aktīvi attīstīt alternatīvo medicīnu. Cilvēku dziednieciskās spējas pamostas. Būs interese par pasauli ārpus dzīves, mirušie sniegs informāciju. Ja pasaule ir uz sliekšņa, mirušie palīdzēs to saglabāt.

Pirits un izglītība
Izglītība stratificēsies atkarībā no tā, kā tā tiek finansēta un kāda ir zināšanu kvalitāte. Mācību izmaksas un vērtība būs atkarīga no spējas pieņemt gara pārvērtību enerģiju. Telpa atvērs kanālus tiem, kas izrādīs vēlmi mācīties. Parādīsies jauni talanti.

Pirīta enerģija nesīs lielas pārmaiņas visos līmeņos. Politikā un ekonomikā pastiprināsies agresija un konflikti, taču būs arī iespēja vienoties un panākt mieru, izmantojot kopīgas intereses. Ikdienā cilvēki tieksies pēc spilgtuma, neparastiem dizaina risinājumiem, mainīsies skaistuma kanoni.

Notiks izrāviens zinātnē un tehnoloģijās, pateicoties jaunām idejām un laikmeta tendencēm. Attīstīsies kosmonautika, robotika un citas perspektīvas jomas. Cilvēces garīgais potenciāls atradīs iemiesojumu materiālajā realitātē.

Enerģijas 2024. gadā mudinās cilvēkus uz pašattīstību, vibrāciju celšanu, savas un kopējās pasaules uzlabošanu. Iniciatīva, vēlme izmēģināt jaunas lietas un riskēt būs panākumu atslēga šajā pārmaiņu periodā.

Tatjana Fomičeva